do góry
tel.: +48 720 834 416

ques_markNasze technologie

Najlepsze technologie. Efektywny rozwój

Appcelerator Titanium

 

Appcelerator Titanium to otwarta platforma, która pozwala deweloperom korzystającym ze standardowych języków webowych, takich jak HTML, CSS, JavaScript, Python, Ruby i PHP na budowanie programów, które będą równie dobrze działać w przeglądarce, co na desktopie czy urządzeniu mobilnym.

 

Jak stwierdził Dion Almaer, jeden ze współzałożycieli serwisu Ajaxian.com, o Appceleratorze Titanium najlepiej myśleć „jak o otwartej wersji Adobe AIR-a, bowiem jest to biblioteka uruchomieniowa z rozbudowanym API, która pozwala deweloperom na tworzenie aplikacji korzystając z technologii webowych”.

 

W skład Titanium wchodzą elementy kodu przeglądarki Chromium, engine'u renderującego WebKit i wtyczki Gears. Dzięki temu zbudowane za pomocą Titanium aplikacje mają dostęp do lokalnych plików i mogą wchodzić w bardziej skomplikowane interakcje z systemem operacyjnym.

 

Titanium w praktyce pozwala zatem webdeweloperom na stanie się po prostu programistami, którzy oferują swoje produkty na desktopach. API Appceleratora Titanium umożliwa włączanie się do zasobów maszyny i systemu operacyjnego na Windows, Linuksie i Mac OS X-ie oraz iPhone'ach i smartfonach z Androidem.