do góry
tel.: +48 720 834 416

ques_markNasze technologie

Najlepsze technologie. Efektywny rozwój

YII

 

Yii jest bardzo wydajnym, opartym na komponentach frameworkiem PHP przeznaczonym do szybkiego tworzenia aplikacji webowych wielkiej skali. Pozwala na częstsze używania tego samego kodu (ang. maximum reusability) a także w znaczącym stopniu przyspiesza proces tworzenia aplikacji. Nazwa Yii (wymawiana jako Yee lub [ji:]) jest akronimem "Yes It Is!" (tłum. Tak, jest!).

 

Yii jest frameworkiem ogólnego zastosowania i dlatego może być użyty do utworzenia niemal dowolnego rodzaju aplikacji. Ponieważ jest lekki i wyposażony w zmyślne mechanizmy buforujące (ang. sophisticated caching mechanisms), szczególnie nadaje się do tworzenia aplikacji o dużym ruchu, takich jak portale, fora, systemy zarządzania treścią (CMS), systemy e-commerce, itp.

 

Jak większość frameworków PHP, Yii jest frameworkiem o architekturze MVC. Yii przewyższa inne frameworki PHP w zakresie wydajności, ogromu funkcji i przejrzystości dokumentacji. Yii został starannie zaprojektowany u samej podstawy aby nadawać się do tworzenia poważnych aplikacji. Nie jest produktem ubocznym, powstałym przy okazji innego projektu, ani też zlepkiem prac osób trzecich. Jest rezultatem dużego doświadczenia autora w tworzeniu aplikacji sieciowych oraz jego badań nad funkcjonowaniem najpopularniejszych frameworków i aplikacji.